Wyszukiwarka
Masz pytanie?
Wyszukiwarka

Jaką długość chusty wybrać?

Pytanie z jakim naczęściej się spotykamy to problem z wyborem długości chusty. Mamy nadzieję, że tabela, którą umieszczamy na stronie pomoże Państwu w dokonianiu odpowiedniego wyboru. Jeżeli jednak macie jeszcze wątpliwości prosimy o przesłanie na nasz ades sklep@decoraliki.pl wymiarów osoby (lub osób), które mają nosić maluszka a my postaramy się dobrać optymalny rozmiar.

W tabeli w pierwszej kolumnie znjadują się najpopularniejsze wiązania. Kolory określają maksymalny rozmiar ubrań noszącego gdzie dana długość chusty wystarcza na dany typ wiązania.

Np. chusta o długości 4,6m wystarcza na kieszonkę dla osoby noszącej rozmiar do 42 (ale oznacza to, że również i osoby noszące rozmiary mniejsze kieszonkę z tego rozmiaru zawiążą).

 

 

 

2,7m

3,6m

4,1m

4,6m

5,2m

5,6m

Na biodrze

 

 

 

 

 

 

Kołyska

 

 

 

 

 

 

Kangurek na biodrze

 

 

 

 

 

 

Prosty plecak

 

 

 

 

 

 

Pojedynczy krzyż

 

 

 

 

 

 

Kangurek na brzuchu

 

 

 

 

 

 

Plecaczek z krzyżem

 

 

 

 

 

 

Podwójny krzyż (2X)

 

 

 

 

 

 

Kieszonka

 

 

 

 

 

 

 

 

Do rozmiaru 36

 

Do rozmiaru 42

 

Do rozmiaru 50

 

Do rozmiaru 56

 

Kilka rad praktycznych :)

Różni producenci różnie mierzą swoje chusty. Są dwie metody mierzenia chust: pomiar jednego z brzegów bez skosów i pomiar całej długości chusty wraz ze skosami. Z pierwszej z tych metod korzysta na pewno firma Didymos, Storchenwiege, NatiBaby i wielu innych producentów. Pomiar razem ze skosami spotkasz zazwyczaj przy zakupie chust czeskich (Vatanai, Sanami). Pomiar tylko jednego z brzegów jest bardziej miarodajny i ta powyższa tabela opiera się właśnie na tej metodzie. W przypadku pomiaru ze skosami odejmij od podawanej przez producenta długości około 30-40cm i dopiero tą uzyskaną długość sprawdź w tabeli. Dla przykładu Sanami 5 m sprawdzamy w tabeli tak, jakby miało długość 4,7m.

 

Drugą sprawą jest też to, że niektórzy producenci dają trochę zapasu przy mierzeniu chust, inni natomiast kroją dokładnie tak, jak jest to podawane w rozmiarze. Najlepszym przykładem chust, gdzie mamy zwykle trochę zapasu to chusty Storchenwiege. Producent podaje długość np. 4,6m a w rzeczywistości chusta po praniu (czyli po wykurczeniu) ma długość ok. 4,8m.

 

Kolejną sprawą jaką warto wziąć pod uwagę przy doborze długości chusty jest nasza własna budowa ciała. Tak naprawdę nie ma znaczenia nasz obwód bioder. Natomiast znaczenie ma na pewno obwód w biuście i w talii. Przy zakupie chusty pamiętaj również, że dziecko, które będziesz nosić z dnia na dzień jest coraz większe. Nie jest to duża różnica w zużyciu chusty, ale jest i dlatego kupując pierwszą chustę dobierz rozmiar tak, żeby móc zostawić chociaż malutkie ogony z chusty. Należy też pamiętać, że wiązanie chusty kończymy zawsze węzłem podwójnym i nie powinno się tego robić na samych końcach. Dla bezpieczeństwa dziecka trochę chusty powinno zostać.

 

Jeśli nie wiesz jaki rozmiar wybrać możesz napisać i wspólnie postaramy się dobrać najlepszy.

 

 

Możesz skorzystać również z naszej wypożyczalni chust i sprawdzić czy dana chusta jest dla Ciebie odpowiednia.

 

Komentarze

Komentarze nie muszą być potwierdzane zakupem.
Ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.
Komentarz
  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com