Wyszukiwarka
Masz pytanie?
Wyszukiwarka

Olejek naturalny z drzewa herbacianego, 30ml Pupus, data ważności do 10.2022

Stara cena:28.50PLN *
Cena:15.50PLN
Netto:12.60PLN(Vat 23%)
*Cena przed promocją
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:28,5PLN
Dostępny od ręki
Towar niedostępny

 Olejek naturalny z drzewa herbacianego, 30ml Pupus

 

ZASTOSOWANIE OLEJKU HERBACIANEGO W PIELUSZKACH:

Jeśli zamierzasz namaczać pieluszki, dodaj 5 kropli olejku do wody, aby je odkazić.

Jeśli, jak większość mam, nie namaczasz pieluszek, wystarczy wkroplić 5-6 krpl olejku do podajnika proszku w pralce, by pieluszki odkaziły się w czasie prania. 

Możesz też dodać 2 kropelki olejku na dno wiaderka przed składaniem zabrudzonych, ale nie moczonych  pieluszek, by nadać im przyjemniejszego zapachu.

Możesz dodać parę kropli olejku herbacianego, bądź jego mieszanki z innym ulubionym olejkiem, do przedziałki na płyn do płukania tkanin, tak aby pieluszki wyszły z prania świeże i pachnące.

Aby nadać właściwości czyszczące, możesz dodać parę kropli olejku herbacianego, do wody, której używasz do moczenia chusteczek wielorazowych.

 

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE OLEJKU HERBACIANEGO:

To naturalny antyseptyk, którego działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze wykorzystywane jest w leczeniu infekcji.

Badania mikrobiologiczne potwierdziły, że olejek herbaciany niszczy bakterie Gram-dodatnie i Gram-ujemne, w tym bakterie wywołujące liczne choroby dróg oddechowych - przy chorobach zatok, gardła i kaszlu, stosowany w formie inhalacji.
Jak zrobić inhalację?
Wystarczy 5 do 10 kropli olejku herbacianego wkroplić na miseczkę z gorącą wodą i wdychać pod ręcznikiem przez 5-6 minut.
Małym dzieciom, którym nie ma fizycznej możliwości inhalacji zaaplikować, wystarczy wlać miseczkę z wrzącą wodą, wkroplić 10-20 kropli, postawić blisko dziecka i pozwolić parować. Można olejek z drzewa herbacianego wkroplić do stawianego/wieszanego na kaloryferze w celu nawilżenia pojemnika z wodą.
Można stosować w kąpielach rozgrzewających (30 kropli na wannę).
Można też płukać bolące gardło (rano i wieczorem 5-10 kropli na szklankę bardzo ciepłej wody). Działa przeciwzapalnie, gojąco i zmniejsza suchość w gardle.
W leczeniu łupieżu
można dodawać kilka kropel olejkuu herbacianego do szamponu.
Przy grzybicy stóp
moczyć stopy w misce z gorącą wodą i 15 kroplami olejku herbacianego.
Olejek usuwa nieprzyjemny zapach z ust. 
 
Zapach olejku drzewa herbacianego odstrasza owady, komary, a w przypadku ukąszenia, łagodzi swędzenie i przyspiesza gojenie.
Olejek pochodzi z Australii. Aborygeni używali go w postaci leczniczej papki do dezynfekcji ran i w celu przyspieszenia gojenia poparzeń.
W czasie II Wojny Światowej olejek z drzewa herbacianego stanowił wyposażenie apteczki żołnieży i żeglarzy, do stosowania w przypadku chorób tropikalnych i wszelkich zainfekowanych ran. To skarb w każdej apteczce pierwszej pomocy. 
Łatwo przenika przez skórę działając bakteriobójczo na bakterie beztlenowe (np. wywołujące trądzik) stąd używany jest w kosmetyce leczniczej, jak i aplikowany bezpośrednio na zmiany trądzikowe. ( W przypadku naszego dorastającego dziecka, stosowany na waciku  w czystej postaci z powodzeniem i bez problemu leczy trądzik na plecach; podczas gdy na twarzy musi być rozcieńczony z wodą, ewentualnie z odrobiną  oliwy z oliwek; czy w rozcieńczeniu: 5 kropli olejku z drzewa herbacianego na 1 ampułkę aptecznej soli fizjologicznej).
    
Olejek z drzewa herbacianego jest najbardziej powszechną naturalną i skuteczną alternatywą na opryszczkę (zwaną czasem zimnem). Smarować w czystej postaci. Szczególnie efektywne przy wczesnym zaaplikowaniu na potencjalny wyprysk. Przy wykwicie - przyspiesza gojenie i zapobiega roznoszeniu się wykwitu.
Reumatyczne bóle i bóle mięśni łagodzą odsączone okłady okłady z ciepłej wody z dodatkiem kilku kropli olejku z drzewa herbacianego.
Kobiety w ciąży i dzieci mogą stosować olejek z drzewa herbacianego naskórnie, nie połykać. Nie zaleca się stosowania na skórę częsciej niż dwa razy dziennie.
 
 

Komentarze

Komentarze nie muszą być potwierdzane zakupem.
Ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.
Komentarz
Ocena:
  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com